• Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka"

Szanowni Państwo,

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.

W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców. A wszystko to umieszczone na stronie: DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl

Dzięki kampanii rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:

• dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,

• dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku,

• jak ograniczać ten czas przy dziecku,

• jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.

Link do komunikatów na naszych profilach społecznościowych z możliwością udostępnienia:

Za każdą formę udostępnienia z góry bardzo dziękujemy.

Serdecznie pozdrawiam,

Agnieszka Maślanka
        specjalistka do spraw edukacji

@: agnieszka.maslanka@fdds.pl

#AkcjaBezpieczneKawałki

Szanowni Państwo,

zróbmy razem coś dobrego! Szerzmy wiedzę, która ratuje życie. Niech podawanie małemu dziecku kawałków jedzenia minimalizujących ryzyko zadławienia stanie się nawykiem każdego rodzica i opiekuna odpowiedzialnego za karmienie małego dziecka. #AkcjaBezpieczneKawałki powstała w nawiązaniu do dramatycznej historii Mikołaja.

W lutym 2021 roku trzyletni wówczas Mikołaj poszedł do przedszkola, jako zdrowy chłopiec. Wyszedł z niego w stanie krytycznym. Dlaczego? W przedszkolu na drugie śniadanie podano niepokrojone winogrona. Mikołaj zadławił się jednym z nich, przestał oddychać, był reanimowany przez ponad 20 min. Mikołaj do dziś jest w stanie śpiączki.

Jesteśmy odpowiedzialni za nasze dzieci. Dlatego, podawajmy naszym maluchom bezpieczne kawałki, obserwujmy i nie pozostawiajmy ich samych podczas jedzenia. Nie bójmy się pytać czy nasze dzieci są bezpieczne pod opieką innych. Tylko dzięki odpowiedniej edukacji zminimalizujemy ryzyko zadławień.

Dołączcie do #AkcjaBezpieczneKawałki. Niech przekaz akcji na stałe zmieni sposób podawania małym dzieciom produktów, których podanie w bezpieczny sposób znacząco zmniejszy ryzyko zadławienia. RAZEM zadbajmy o większe bezpieczeństwo najmłodszych.

Co możecie zrobić?

Działajcie lokalnie:

• opowiedzcie o akcji znajomym, rodzinie, niani,
        • pytajcie osoby, które karmią małe dzieci, czy znają zasady przedstawione na plakacie,
        • wydrukujcie plakat i powieście w domu, przedszkolu, żłobku, przychodni,
        • wyślijcie go mailem do przedszkola, żłobka, przychodni,
        • oznaczcie na mapce na https://oswajamjedzenie.pl/bezpiecznekawalki miejsca,
          w których plakat już został powieszony
          😊

Działajcie na większą skalę:

• pokażcie w mediach społecznościowych plakat, opowiedzcie o akcji,
        • pokażcie jak kroicie pomidorki koktajlowe (oczywiście w ćwiartki) lub inne produkty oznaczone na plakacie,
        • oznaczajcie swoje działania tagiem #AkcjaBezpieczneKawałki.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!