• Rekrutacja 2024/2025

SP_Harmonogram_rekrutacji.pdf

Wniosek o przyjęcie do kl. 1

SP_Wniosek_o_przyjecie_do_kl._1pdf.pdf

Potwierdzenie woli zapisu do szkoły

SP_Potwierdzenie_woli_zapisu_do_szkoly.pdf

Oświadczenie Rodziców o zamieszkaniu dziecka

SP_Oswiadczenie_R_o_zamieszkaniu_dziecka_pdf.pdf

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Cichawce  jest szkołą niewielką, w której panuje rodzinna          i kameralna atmosfera, a żaden uczeń nie jest anonimowy.

Szkoła zapewnia bardzo dobrą opiekę, a w szczególny sposób wspiera uczniów z opiniami i orzeczeniami PPP.

Bardzo duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo naszych uczniów, budynek szkolny jest monitorowany, a nauczyciele pełnią dyżury na korytarzu przed lekcjami, w czasie przerw, posiłków, wycieczek i wyjazdów.

W szkole pracuje  wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna, która zapewnia naszym uczniom wysoki poziom kształcenia.

Zapewniamy uczniom wsparcie nauczycieli specjalistów: terapeutów specjalnych, psychologa, logopedy                  i pedagogów, zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami.

Oferujemy szeroką gamę zajęć: psychologiczne, logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, rewalidację, dydaktyczno – wyrównawcze, rozwijające umiejętność uczenia się,  rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne, a także rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów w szczególności w celu kształtowania ich aktywności, kreatywność, czyli tzw. „kółka”.

Nasi uczniowie korzystają z odnowionych, estetycznych i nowoczesnych sal lekcyjnych. Każda klasa wyposażona jest w komputer przenośny, tablicę interaktywną lub monitor interaktywny.  W salach posiadamy suchościeralne tablice do pisania. Nauczyciele wykorzystują podczas zajęć bogactwo pomocy dydaktycznych, w tym pozyskanych w ramach programu rządowego Laboratoria Przyszłości.

Do zajęć wychowania fizycznego i zajęć ruchowych wykorzystujemy  niepełnowymiarową salę gimnastyczną, trawiaste boisko,  plac zabaw, ogród szkolny z zewnętrzną siłownią i miejscem rekreacji.

Do dyspozycji czytelników pozostaje bogato wyposażona biblioteka wraz z czytelnią.

Od tego roku posiadamy pracownię komputerowo- językową  z bezpiecznym dostępem do Internetu.

Zapewniamy uczniom opiekę świetlicową w godzinach: 7.00 – 8.00 oraz po lekcjach – do godz. 14.00.  Uczniowie w ramach zajęć świetlicowych mają możliwość odrabiania lekcji, integracji rówieśniczej podczas zabaw i gier, realizacji swoich potrzeb , a w pogodne dni przebywają na świeżym powietrzu.

W szkole można zjeść bardzo smaczne posiłki ( II śniadanie, pełny i niepełny obiad),   dostarczane w formie cateringu z kuchni  SP Łapanów , która kładzie bardzo duży nacisk na przyrządzanie zdrowych i zbilansowanych posiłków .

Duży nacisk kładziemy również na działalność wychowawczą i opiekuńczą w ramach realizacji programu profilaktyczno - wychowawczego. W ramach tego współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Bochni, PCPR, OIK, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Policją.

Szkoła czynna jest w godzinach 7.00 – 16.00. Zajęcia lekcyjne rozpoczynają się  od godz. 8.00 i trwają maksymalnie do 14.55. Niektóre zajęcia rozpoczynamy o tzw. godzinie 0, czyli od 7.10.

Od klasy I obowiązującym językiem obcym w szkole jest język angielski. Począwszy od klasy VII – uczniowie uczą się języka niemieckiego.

W szkole organizowanych jest dużo akcji rozwijających zdolności i zainteresowania ucznia oraz wyzwalających kreatywność liczne konkursy zarówno artystyczne, jak i przedmiotowe, w których uczniowie osiągają sukcesy.

Dużym wsparciem w pracy szkoły jest działalność Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

Wszyscy uczniowie szkoły aktywnie włączają  się w redagowanie klasowych i szkolnych gazetek ściennych.

Umożliwiamy uczniom korzystanie z: wycieczek jedno lub kilku dniowych, turystyczno-krajoznawczych, wyjść kulturalnych, imprez środowiskowych i zielonych szkół.

Szkoła posiada bezpieczną i widokową lokalizację. Do dyspozycji pracowników i rodziców mamy parking przyszkolny.

Dzień otwarty w szkole odbędzie się w czerwcu 2024 roku   w godzinach 9.00 – 12.00. ( szczegóły podane będą później)

Zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025 będą trwały  od 26 lutego do 22 marca.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są w pierwszej kolejności.

Dla dzieci zamieszkujących poza obwodem szkoły terminy rekrutacji, pozostają bez zmian.