- AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA
- AKTYWNA SZKOŁA - Aktywny do kwadratu
- Co Ty wiesz o Regionie - VII edycja Quizu
- INWESTYCJE W OŚWIACIE
- KANGUR MATEMATYCZNY 2025
- Konkurs BRD
- Konkurs recytatorski
- Konkurs fotograficzny
- Konkurs historyczny
- Konkurs biblioteki szkolnej
- Konkursy Kuratoryjne
- Konkurs KRUS
- Konkurs ZAINSPIRUJ PREMIERA
- KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY
- LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
- OTWP - Młodzież zapobiega pożarom
- Programy edukacyjno - profilaktyczne PSSE( SANEPID)
- TRZYMAJ FORMĘ
- #ESSD Europejski Dzień Sportu Szkolnego
- Konkurs plastyczny - Strażak, Bohater Codzienności
- Konkurs literacki - Biblioteka w Bochni
- Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych
- NASZA FLAGA
Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych
Szanowni Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie
Jako wieloletni organizatorzy Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych chcemy zachęcić uczniów do udziału w XXI edycji. Zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o kolejnej edycji wśród uczniów i ich rodziców. Jest to konkurs o zasięgu międzynarodowym i w wielu krajach zawody przeprowadzane są w szkołach. W Polsce uczniowie indywidualnie zgłaszają się do zawodów. Szkoła nie odpowiada za proces rejestracji, jednak liczymy, że dzięki nauczycielom udo się dotrzeć z informacją do szerszej grupy uczniów, aby zachęcić nowych uczestników oraz przypomnieć stałym zawodnikom, że termin rejestracji i wysyłania zadań pierwszego etapu kończy się 31.01.2025 r. (o godz. 23.59). Rejestracja odbywa się za pośrednictwem portalu https://gmil.im.pwr.edu.pl/. To na nim zawodnicy zakładają konto i przesyłają odpowiedzi do zadań I etapu. Uczestnictwo w Mistrzostwach jest płatne. Wysokość wpisowego jest uzależniona od kategorii, w której startuje zawodnik.
Treść zadań I etapu zamieszczone są na stronie internetowej Mistrzostw http://gmil.pwr.edu.pl/final-krajowy/zadania zaś w zakładce Archiwum można znaleźć komplety zadań konkursowych z lat ubiegłych, które mogą posłużyć do potrenowania przed Finałami. Regulamin jest dostępny pod adresem https://gmil.pwr.edu.pl/regulamin
Informację o Mistrzostwach w formie pdf można pobrać ze strony https://gmil.pwr.edu.pl/o-mistrzostwach.Konkurs ten, organizowany przez Politechnikę Wrocławską, już od wielu lat szeroko popularyzuje matematykę rekreacyjną i logiczne myślenie wśród uczniów, studentów oraz osób dorosłych. Konkurs podzielony jest na osiem kategorii wiekowych – od uczniów klas III szkół podstawowych (lub młodszych) – do osób dorosłych zawodowo zajmujących się matematyką lub informatyką. Uczestnicy kolejnych kategorii rozwiązują coraz więcej zadań z tej samej listy. Taki, niespotykany w innych zawodach, schemat pozwala uczestniczyć w zmaganiach konkursowych nie tylko samym uczniom, lecz także ich nauczycielom oraz rodzicom. Od drugiego etapu obowiązuje ograniczenie czasowe. Przykładowo, najmłodsi mają do rozwiązania pięć zadań w ciągu godziny, kolejni - na rozwiązania ośmiu zadań mają półtorej godziny zaś ostatnia szkolna kategoria, ma do rozwiązania 16 zadań w ciągu 3 godzin.
Konkurs jest trzyetapowy. Dwie początkowe tury zawodów mają charakter zdalny. Drugi etap odbędzie się przez Internet w sobotę 15.03.2025 r. w godzinach 14-17. Finał krajowy odbędzie się na Kampusie Politechniki Wrocławskiej w dniach 17-18.05.2025 r. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii zostają nagrodzeni, a uczestnicy finału otrzymują dyplom potwierdzający uczestnictwo. Laureaci z poszczególnych kategorii tworzą reprezentację krajową na Międzynarodowy Finał Gier Matematycznych i Logicznych. W tym roku Finał odbędzie się w Tunezji w dniach
23-24.08.2025 r. Zdobywcy pierwszego miejsca w nagrodę wchodzą w skład polskiej reprezentacji, a koszty ich wyjazdu (do kwoty 3.500 zł) na Finał pokrywa Organizator. Dodatkowo Jury może zakwalifikować do polskiej reprezentacji także tych zawodników, którzy uplasowali się na drugim, trzecim lub dalszym miejscu.Polska reprezentacja od wielu lat odnosi spektakularne sukcesy. W poprzedniej edycji na paryskim finale nasi zawodnicy zdobyli medal w każdej kategorii, a łącznie zdobyli ich dwanaście, w tym dwa złote.
Zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji nauczycielom matematyki i rozpowszechnienie informacji o naszym Konkursie wśród uczniów, zwłaszcza tych którzy wykazują zainteresowanie matematyką. Wielu uczestników, a zwłaszcza laureatów Konkursu w młodszych kategoriach, wybiera później studia na kierunkach ścisłych, a po ich ukończeniu zawód matematyka lub informatyka.
Z wyrazami szacunku
Komitet Organizacyjny
XXI Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych