• Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024

• WITAJ SZKOŁO I PRZEDSZKOLE

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się  w  poniedziałek 4.09.2023 r.

Spotykamy się o godz. 8.00 na Mszy Św. w naszym Kościele, a następnie w szkole, gdzie o godz. 9.00 odbędzie się krótka, okolicznościowa akademia. Po niej zapraszamy na spotkania z Wychowawcami w klasach.

Na Przedszkolaków czekamy już 1 września.

• Organizacja nowego roku szkolnego

• Spotkania organizacyjne dla Rodziców

KOMUNIKAT – Przedszkole

Dyrektor Publicznego Przedszkola „Słoneczko” w Cichawce informuje, że w dniu 29 VIII ( wtorek) o godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne z Rodzicami.

Cel spotkania:

• Organizacja pracy przedszkola w nowym roku szkolnym.
            • Dopełnienie formalności związanych z zapisem dzieci do przedszkola: umowy, oświadczenia, itp.

KOMUNIKAT – Szkoła

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Cichawce informuje, że w dniu 29 VIII ( wtorek ) o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne z Rodzicami uczniów klasy pierwszej.

Cel spotkania:

• Organizacja pracy w klasie 1 szkoły podstawowej w nowym roku szkolnym.
            • Sprawy bieżące.

Ze względu na ważność spotkania -  prosimy o obecność.

Dyrektor szkoły/przedszkola

Lista rzeczy niezbędnych do pierwszej klasy

1. Zeszyty 32 kartkowe: w wąską linię (z zaznaczonymi kolorowymi liniami) i w kratkę oraz zeszyt do nut i do religii

2. Piórnik w nim: ołówek, gumka do mazania, temperówka z pojemnikiem, kredki ołówkowe (grube), pióro wieczne na naboje, linijka, nożyczki z zaokrąglonymi końcami, klej w sztyfcie

3. Farby: plakatowe i akwarelowe + 2 pędzle (cieńszy i grubszy) i pojemnik na wodę (zamykany)

4. Plastelina, klej Magic w tubce, taśma klejąca

5. Podkładki do malowania

6. Bloki: biały rysunkowy, biały techniczny, z kolorowymi kartkami rysunkowy i techniczny

( format A – 4)

7. Kredki świecowe oraz pastele olejne

8. 2 teczki biurowe (na karty pracy i prace plastyczne)

9. Strój gimnastyczny: biała koszulka+ spodenki (czarne lub granatowe), obuwie sportowe na białej podeszwie, worek.

10. Obuwie zamienne do chodzenia po szkole na jasnej podeszwie, worek.

11. Strój galowy: chłopcy - biała koszula i ciemne (granatowe lub czarne) spodnie; dziewczynki: biała bluzeczka i ciemna (granatowa lub czarna) spódniczka

Uwaga!!!

Wszystkie przybory i pomoce szkolne podpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem ucznia.

Niektóre przybory i pomoce szkolne ( zaznaczone kolorem) uczeń zostawia w klasie.

INFORMACJE

• Do 30 września 2023 r. proszę złożyć podpisane zdjęcia (imię i nazwisko, data urodzenia) na legitymacje szkolne
            • Ubezpieczenie ucznia – szczegóły później.
            • Podręczniki i zeszyty ćwiczeń do edukacji wczesnoszkolnej odbiera z biblioteki wychowawca klasy i przekazuje odpowiednie części uczniowi ( podobnie z języka angielskiego, zaś do religii – przekazuje ksiądz).

Wychowawca klasy 1