• Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

• Rozstrzygnięcie konkursu kaligraficznego

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego i z tej okazji  w naszej szkole z inicjatywy nauczyciela j. polskiego, Pani Sary odbył się konkurs kaligraficzny, celem którego było napisanie wybranego wiersza autorstwa Czesława Miłosza . Wybór autora był nieprzypadkowy - wszak rok 2024 został ustanowiony przez Senat RP - Rokiem Miłosza. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród wszystkim uczniom biorącym w nim udział, nastąpiło w dniu 28 lutego.

Jak się okazało, konkurs cieszył się dużą popularnością, zwłaszcza wśród uczniów klas młodszych. Wszystkie prace okazały się atrakcyjne i bogate w walory estetyczne i przede wszystkim godne nagrody głównej - "Złotego pióra" Dyrektora szkoły.

Dziękujemy Pani Sarze za inicjatywę i organizację, wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a także dziękujemy Dyrekcji za ufundowanie głównej nagrody.

• Modernizacja pomieszczeń szkolnych

• Nowe meble w pokoju nauczycielskim, gabinecie dyrektora i sekretariacie.

Najpopularniejszymi wyrazami  bliskoznacznymi słowa modernizacja są: udoskonalenie, przemeblowanie, udogodnienie, odświeżenie, remont, ulepszenie, ... . I wszystkie oddają  pełnię wykonanych prac , które odbyły się w czasie ferii.

Prace te obejmowały: wymianę wykładzin podłogowych w pokoju nauczycielskim i gabinecie dyrektora,  wymalowanie ścian i wymianę lampy w sekretariacie. Najważniejszym jednak efektem prac była  wymiana mebli. Uporządkowano ponadto strychy.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do prac, a jak widać - było tego niemało.  Wyrazy podziękowania i uznania kierujemy także do firmy MBD Meble Bracia Dziedzic za rzetelną, solidną i efektowną pracę.

• TŁUSTY CZWARTEK W SZKOLE I PRZEDSZKOLU

• ​​​​​Wszelkie diety dziś na boku,

Tłusty Czwartek jest raz w roku!

Tłusty czwartek to zdecydowanie najsłodszy dzień w roku... W naszej szkole i przedszkolu również pamiętaliśmy o tradycji Tłustego Czwartku, nikt z nas nie mógł sobie odmówić słodkiego pączusia w takim dniu. Dziękujemy Radzie Rodziców za dostarczenie smakowitych pączków na dzisiejsze święto. A także dziękujemy uczniom starszych klas, którzy pod okiem Pani Ani na zajęciach Kółka plastycznego wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości przygotowali pyszne oponki. Zapachy unosiły się w całej szkole...dobrze, że dzisiaj nikt nie liczy kalorii.

Tradycja zachowana, więc liczymy na to, że pomyślność i szczęście będą nam towarzyszyć przez cały rok.

• Autorskie spotkania z pisarkami

• Wizyta p. Ewy Stadtmüller i s. Zofii Szymanek FDC w naszej szkole i przedszkolu

W dniu 6 lutego, w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Stadtmüller, znaną pisarką dla dzieci, autorką wierszy, bajek, opowiadań oraz laureatką wielu nagród. Spotkanie to było zorganizowane dzięki współpracy z p. Janina Zając, dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Łapanowie. W spotkaniu udział wzięło Publiczne Przedszkole ,,Słoneczko‘‘ oraz klasy I-VIII Szkoły Podstawowej.

Podczas spotkania Pani Ewa zaangażowała najmłodszych we wspólną zabawę w rymowanie i zgadywanie. Uczniowie chórem dopowiadali treść wybranych wierszy z klasyki literatury dziecięcej. Występ pisarki uatrakcyjniły przyniesione przez nią rekwizyty prezentujące poszczególne postacie z bajek. Miłym akcentem był spontanicznie zorganizowany konkurs na najciekawsze pytanie skierowane do pisarki. Dzieci ochoczo wcieliły się w rolę reporterów, a najciekawsze pytanie zostało nagrodzone książką Pani Ewy Stadtmüller "Heca i inni". Nasza szkolna biblioteka również wzbogaciła się w nowe pozycje czytelnicze tej znanej pisarki.

Gościem specjalnym w naszej szkole była również siostra Zofia Szymanek FDC, autorka książeczek dla najmłodszych o tematyce religijnej oraz wierszy i opowiadań, które możemy przeczytać w miesięczniku "Staś".

Występ pisarek został nagrodzony gromkimi brawami. Po spotkaniu uczestnicy mieli możliwość zakupić książki Pani Ewy Stadtmüller oraz s. Zofii Szymanek, w które autorki wpisywały dedykacje.

Dziękujemy pisarkom za spotkanie i warsztaty czytelnicze przeprowadzone dla naszych uczniów i przedszkolaków oraz życzymy wielu wspaniałych inspiracji do tworzenia niezwykłych opowieści dla najmłodszych czytelników.

• Uczestniczymy w Dniu Otwartym CKZiU w Łapanowie

• Prezentacja oferty edukacyjnej na rok szkolny 2024/2025

2 lutego br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie odbył się Dzień Otwarty, w którym  uczestniczyli uczniowie klasy ósmej i siódmej naszej szkoły. Wyjazd odbył się w ramach doradztwa zawodowego.  Opiekę sprawował Wychowawca klasy VIII, p. W. Machaj oraz P. M. Statek, Dyrektor szkoły.

W ramach wydarzenia nasza młodzież zwiedziła pracownie przedmiotowe, warsztaty szkolne, zapoznała się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025, skorzystała z porad doradcy zawodowego i pedagoga szkolnego oraz uczestniczyła w pokazach i zajęciach warsztatowych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli.

Prezentacja oferty edukacyjnej  była bardzo bogata i różnorodna. Z pewnością będzie pomocna w wyborze dalszej drogi kształcenia.