• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
          • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

          • ŻEGNAJ SZKOŁO, WITAJCIE WAKACJE

            Dnia 23 czerwca oficjalnie zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023.

            Uroczystość rozpoczęliśmy mszą św. celebrowaną przez ks. Przemysława Budnika w naszym kościele o godzinie 8.00. Ks. Przemysław skierował do wszystkich homilię, w której zawarł istotę pracy pedagogicznej Nauczycieli, a także docenił całoroczną pracę uczniów i podziękował Rodzicom za ich wsparcie w tym procesie. Mszę św. jak i pierwszą część akademi w szkole uświetnił  Poczet sztandarowy. 

            Po mszy świętej zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by podsumować minione dziesięć miesięcy oraz rozdać świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe uczniom, którzy uzyskali co najmniej średnią ocen 4,75 i zachowanie bardzo dobre lub wzorowe. 

            Następnie oficjalnie pożegnaliśmy absolwentów naszego przedszkola "Słoneczko", którzy już od września przekroczą szkolne mury jako Pierwszoklasiści. Obejrzeliśmy również piękne występy w ich wykonaniu wraz ze swoją panią Aleksandrą Bujak. Po występie nasi mali absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia przedszkola i książeczki oraz  drobne upominki.  

            W kolejnej części odbyła się akademia, podczas której wystąpili przedstawiciele  Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Tomasza Jaworskiego. Okolicznościowy program artystyczny ubogacili wspaniali wokaliści, przygotowani przez N muzyki, panią Barbarę Karaś.

             W czasie akademi wysłuchaliśmy również przemówienia p. Marii Statek, dyrektora przedszkola i szkoły. 

            Po zakończonej uroczystości wszyscy udali się z wychowawcami do klas, aby tam   odebrać  swoje świadectwa promocyjne.  Wychowawcy przekazali swoim podopiecznym ważne informacje o bezpieczeństwie podczas wakacji. Życzyli im także szczęśliwego z nich powrotu do szkoły we wrześniu. 

             

            PRZEMÓWIENIE DYREKTORA SP I PP 

            Przemowienie_dyrektora_docx.pdf

            PODZIĘKOWANIE  WÓJTA GMINY ŁAPANÓW

            Podziekowanie_Wojta_Gminy_Lapanow_-_zakonczenie_roku_szkolnego.pdf

            LIST MINISTRA EDUKACJI I NAUKI 

            listnazakonczenierokuszkolnego20222023akksas4aawzfaksymile.pdf

             

             

             

        • Wycieczka w świętokrzyskie
          • Wycieczka w świętokrzyskie

          •  Dworek H. Sienkiewicza w Oblęgorku,królewski zamek w Chęcinach i Jaskinia Raj.

            21 czerwca chętni uczniowie z klas: VII, VI i V wraz z opiekunem Panią Magdaleną Grabowską dołączyli do wycieczki zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Zbydniowie. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie kilku atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego. A były to: Dworek Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku,  zamek królewski w Chęcinach i  Jaskinia Raj. 

        •  Laureat "Kangura Matematycznego 2023"
          • Laureat "Kangura Matematycznego 2023"

          •  

            Wręczenie nagród na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ

            W środę 21 czerwca nastąpiło uroczyste zakończenie Konkursu "Kangur Matematyczny", w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Małopolski.

            Od 2001 roku uroczyste czerwcowe rozdanie nagród ma miejsce na Uniwersytecie Jagiellońskim, w głównej sali wykładowej Wydziału Matematyki i Informatyki.

            Jesteśmy bardzo dumni, bo i w tym roku, drugi raz z rzędu nagrodę odbierał uczeń klasy V – Filip Bujak, który znalazł się w gronie siedmiu laureatów w naszym województwie.   

            Jak zwykle, wydarzeniom  towarzyszyły krótkie pogadanki matematyczne; tradycyjnie, wygłosił je profesor Edward Tutaj.

            Początki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" sięgają lat osiemdziesiątych XX wieku - wtedy został on zorganizowany po raz pierwszy, w Australii. W 1990 roku przywędrował do Europy, a w 1992 do Polski. Fenomenem tego konkursu jest, że tego samego dnia (zazwyczaj w marcu) młodzież na całym świecie  rozwiązuje te same zadania. Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego.
            Zainteresowanie jest ogromne: w Polsce corocznie w konkursie bierze udział kilkaset tysięcy uczniów. A zadania są trudne... Uzyskanie dobrego wyniku to ogromny sukces. A gorszy wynik o niczym nie świadczy - tak, jak w zawodach sportowych: świetny skoczek narciarski raz stanie na podium, a kiedy indziej odpadnie w eliminacjach.

        • Szkolny dzień sportu
          • Szkolny dzień sportu

          • "Dzieciaki które garną się do sportu, to prawdziwy skarb" 

            We wtorek, 20 czerwca odbył się  Dzień sportu szkolnego. Organizatorem tego wydarzenia był  nauczyciel wychowania fizycznego, p. Tomasz Jaworski. Zgodnie z upodobaniami uczniów,  przeprowadził dla młodszych dzieci  wyścigi w rzędach. Dwie drużyny rywalizowały ze sobą w biegach, kozłowaniu i podawaniu piłki, itp. Z kolei uczniowie klas IV - VII rozegrali turniej piłki nożnej. Wszystkim uczniom biorącym udział gratulujemy, a pozostałym dziękujemy za miły i kulturalny doping.

        • Wystawa obrazów w GBP w Łapanowie
          • Wystawa obrazów w GBP w Łapanowie

          •  Malarstwo p. Teresy Mrugacz

            Dnia 20.06.2023 roku nasza szkoła została zaproszona przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łapanowie na wystawę obrazów Pani Teresy Mrugacz - mieszkanki gminy Żegocina. Motywami przewodnimi jej twórczości są przede wszystkim krajobrazy oraz kwiaty. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem podziwiali dzieła sztuki, a także mieli możliwość zapoznania się z księgozbiorem biblioteki.

        • Dzień gier i zabaw
          • Dzień gier i zabaw

          • Gra terenowa, quiz o bezpieczeństwie wakacyjnym, kalambury i twister.

            19 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień gier i zabaw, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

            Niebywałą atrakcją tego dnia była Gra terenowa. Zgodnie z regułą tej zabawy należało na terenie szkoły:  w budynu, na podwórku,  boisku i  w ogrodzie  szkolnym oraz na placu zabaw,  wykonać odpowiednie zadania, ukryte w kopertach. Na wykonanie każdego z 9 -  ciu zadań mieliśmy określony czas. Zadania wykonywały grupy pod opieką wyznaczonych nauczycieli: p. Marii Statek, p. Sylwii Sobczyk,p.  M. Grabowskiej, p. S. Tuleja i p. Z. Koguta. Każda z pięciu mieszanych grup,  składała się z  siedmiu losowo dobranych uczniów. Bardzo ciekawe zadania jakie należało wykonać to: rysowanie podobizny opiekuna z zamkniętymi oczami, zaprezentować stylizację modową z wylosowanych części garderoby, wykonać nietypową fryzurę. Bardzo kreatywnymi zadaniami okazały się: wymyślenie nazwy grupy i utworzenie jego logo oraz namalowanie i napisanie tych pomysłów na podkoszulce. Niezwykłymi umiejętnościami wykazali się uczestnicy zabawy podczas rysowania statku na podwórku  kolorową kredą. Przy okazji należało przydzielić odpowiednie funkcje członkom załogi, takie jak: kapitan, majtek, itp. W piaskownicy z kolei trzeba było zbudować zamek z trzema wieżami o łącznej wysokości 60 cm, a pomiarów dokonywali oczywiście opiekunowie. Bardzo ciekawym zadaniem okazało się stworzenie choreografii i jej wspólne zatańczenie do wybranej przez organizatorów melodii. W tym zadaniu, jak i we wszystkich innych liczyła się praca zespołowa, integracja i radość. Na koniec każda grupa otrzymała słodką niespodziankę, czyli dawkę energii, potrzebną do wykonania kolejnych punktów Dnia zabaw i gier. A były to: kalambury i twister. Wpierw jednak sprawdziliśmy się wszyscy w quizie na temat zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Okazało się, że jesteśmy doskonale przygotowani i znamy chociażby kolor flagi zakazującej pływania , wiemy co robić, aby nie doszło do poparzeń słonecznych skóry, jak się zachowywać podczas spaceru w lesie i na szlakach,  itp. W twisterze musieliśmy wykazać się sprytem i zręcznością, czyli cechami pożądanymi w czasie wakacji i nie tylko, a kalambury uzmysłowiły nam, że istnieje wspaniała zabawa, która może być propozycją na spędzenie czasu podczas  niesprzyjającej pogody wakacyjnej. 

            Dziesiejszy dzień, tak różnorodny, spędzony w radosnej i przyjaznej atmosferze będziemy mile wspominać podczas zbliżających się dni wakacyjnych. 

             

             

        • 16 czerwca  - Egzamin na kartę rowerową.
          • 16 czerwca - Egzamin na kartę rowerową.

          • Karta rowerowa  -  dokument, który potwierdza wiedzę i umiejętności praktyczne do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

            Jazda rowerem daje uczniom zarówno wiele korzyści, jak i radości. Do 10 roku życia jazda powinna odbywać się bezwarunkowo pod opieką osoby dorosłej – rodzica albo innego opiekuna. Później możliwe są samodzielne przejażdżki, choć należy oczywiście pamiętać o bezpieczeństwie.

            Aby uzyskać dokument uprawniający do jazdy należy zdać egzamin na kartę rowerową. Kartę rowerową może uzyskać ten, kto: skończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego, opanował technikę kierowania rowerem.

            Nasi uczniowie systematycznie utrwalali sobie przepisy ruchu drogowego. Zwieńczeniem tych lekcji był dzisiejszy  egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpili  uczniowie klasy 4 i jeden uczeń z kl. 6.   Wszyscy uczniowie uzyskali pozytywny wynik egzaminu teoretycznego, a następnie przystąpili do sprawdzianu praktycznego – rowerowego toru przeszkód.

            Egzamin przeprowadził nauczyciel posiadający uprawnienia do egzaminowania dzieci na kartę rowerową – p. Józef Drożdż.

            Karta rowerowa uprawnia również do poruszania się urządzeniami transportu osobistego (UTO).

            Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy zdali egzamin i wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawa jazdy”.

            Przed pierwszą samodzielną jazdą rowerem po drogach publicznych - proponujemy w ramach utrwalenia wiedzy obejrzeć film edukacyjny.         

             ( kliknij poniżej)

        • Koniki "kucyki" w przedszkolu i szkole
          • Koniki "kucyki" w przedszkolu i szkole

          • Warsztaty zajęciowe z konikami dla najmłodszych

            Czwartek, 15 czerwca 2023 r. to bardzo atrakcyjny dzień dla naszych najmłodszych: dzieci z Przedszkola i uczniów klasy I i II. Organizatorem atrakcji, czyli warsztatów zajęciowych z konikami " kucykami" był "Dom w polach" p. M. Miśkiewicz, za co serdecznie dziękujemy.

            Program warsztatów obejmował:

            - opowieści o kucykach ( pochodzenie, codzienne życie, potrzeby, ciekawostki min.jak śpią czy widzą w ciemności, co jedzą, jak szybko potrafią biegać?);

            - zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu z konikami;

            - czyszczenie i siodłanie;

            - pokaz z ziemi, czyli popisy koników: stęp, kłus, galop, skoki przez przeszkody;

            - karmienie kucyków;

            - pamiątkowe zdjęcia.

             Wiele radości naszym dzieciom i uczniom sprawiła jazda na konikach, a w zachwyt wprowadziły ich popisy kucyków.

             

             

             

             

             

        • Nagrody i dyplomy za udział w konkursach KRUS
          • Nagrody i dyplomy za udział w konkursach KRUS

          • XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.

            W środę, 14 czerwca mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Panią Sylwię Hnatów - kierownika i Pana Piotra Chrzanowskiego - starszego specjalistę Placówki Terenowej KRUS w Bochni,  a także Wójta Gminy Łapanów Pana Andrzeja Śliwę. Przybyli oni celem wręczenia  dyplomów oraz nagród dla tych uczniów, którzy zdobyli wyróżnienia oraz dla wszystkich uczestników za udział w konkursach. 

            Przypomnijmy, że zadaniem konkursowym dla uczniów szkół podstawowych było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej, w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

            Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Iga Trzaska z kl. 1 i Bartłomiej Kaczmarczyk z kl. 4.

             

            Kolejne zadanie konkursowe dla uczniów , których rodzice są rolnikami, polegało na:

            - ułożeniu minimum 4-wersowej rymowanki, popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych,

            - w rymowance miały się znaleźć (użyte w dowolnej odmianie i liczbie) min 4 słowa spośród niżej wymienionych: zatrucie, środowisko, niebezpieczeństwo, natura, karencja, toksyczny, ochrony, szkodliwe.

            Wyróżnienia zdobyli: Agata Kuska -  kl.6 oraz Filip Bujak  - kl.5. 

            Serdecznie wszystkim gratulujemy  i dziękujemy Organizatorom oraz Wójtowi Gminy Łapanów za wspaniałe prezenty. 

        • Spotkanie profilaktyczne z Policją
          • Spotkanie profilaktyczne z Policją

          • Bezpieczne wakacje

            Zbliżają się wakacje, dlatego w dniu 12 czerwca 2023 r. gościliśmy w naszej szkole dwóch Funkcjonariuszy Posterunku Policji w Trzcianie, którzy przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Policjanici zwrócili uwagę na to jak ważne jest zapinanie pasów w czasie podróży wakacyjnych, jazda w foteliku lub na podkładce itp. Omówili ponadto zasady zachowania  bezpieczeństwa nad wodą. Sporo uwagi poświęcili  zasadom bezpiecznego poruszania się po drogach,zwłaszcza w terenie wiejskim, gdzie nie ma poboczy ani chodników. Omówili dokładnie ( podając wiele przykładów) warunki poruszania się pojazdami przez uczniów, w tym  pojazdami jednośladowymi ( rowerami, hulajnogami, w szczególności hulajnogami elektrycznymi) oraz przypomnieli  jakie należy posiadać uprawnienia  chcąc nimi poruszać się po drogach publicznych. Nawiązali również do tego jak ważne jest, by widząc wypadek lub osobę pokrzywdzoną starać się udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej,  chociażby wzywając odpowiednie służby. Na koniec uczniowie zadawali pytania, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi poparte przykładami ze służby Panów mundurowych. Panom Policjantom bardzo  dziękujemy, uczniom zaś życzymy bezpiecznych wakacji. 

        • Zbiórka słodyczy dla  dzieci z Domu Dziecka
          • Zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka

          • Nasz dar serca  z okazji Dnia Dziecka.

            ​​​​

            Końcem maja 2023 r. z inicjatywy SU  w naszej szkole odbyła się rokroczna zbiórka słodyczy dla wychowanków Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej typu socjalizacyjnego "Azymut" w Bochni.  Chociaż akcja charytatywna trwała tylko kilka dni uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki przy pomocy swoich rodziców stanęli na wysokości zadania okazując ogromne serca. Dzieci z wielką radością  przynosiły pełne torebki słodyczy, aby obdarować swoich rówieśników z okazji niedawnego Dnia Dziecka. Tak naprawdę to nie jest ważne ile dajemy, tylko czy umiemy podzielić się tym co mamy i zobaczyć drugiego człowieka, który jest obok nas.  Jak widać -  uśmiech na twarzach dzieci, których doświadczył opiekun SU p. Tomasz Jaworski podczas przekazania im paczki ze słodkościami, są najlepszym tego dowodem. 

        • Dzień bez plecaka szkolnego
          • Dzień bez plecaka szkolnego

          • No backpack day

            W dniu 7 czerwca w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego miało miejsce wydarzenie "Dzień bez plecaka ".

            Wszyscy chętni uczniowie przyszli bez plecaków i tornistrów. Zabawa polegała na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory i podręczniki. Uczniowie wykazali się niebywałą pomysłowością, pracowitością  i ... sprytem – książki, zeszyty i inne przybory szkolne spakowali w kreatywny i zabawny sposób. 

            Skąd wywodzi się Dzień bez plecaka (z ang. No backpack day)?

            Jest to wydarzenie, które pochodzi z USA. Podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, przemierzając wiele kilometrów, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

            Naszą akcję mogliśmy poprowadzić oraz udokumentować dzięki sprzętowi z Laboratoria Przyszłości

        • "Jak nie czytam, jak czytam!"
          • "Jak nie czytam, jak czytam!"

          • Ogólnopolska akcja czytelnicza 

            W środę 7 czerwca o godzinie 10.00 nasze Przedszkolaki i uczniowie wszystkich klas wraz z dziećmi i uczniami z całej Polski czytały książki.

            Na stronie Organizatora przeczytamy, że pomysł na akcję powstał po lekturze wskaźników czytelnictwa. Młodzi ludzie czytają znacznie więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia), a jednocześnie są przez dorosłych pouczani. Akcja ma zadanie  odwrócić role:  to uczniowie pokażą dorosłym, jak się czyta.

            Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma dać  każdej uczennicy i uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej rozrywkowych okolicznościach, bez dorabiania dydaktycznej otoczki.

            Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek.

            W naszej szkole i przedszkolu czytanie odbyło się bez zmuszania, bez dorabiania filozofii.  Każdy czytał to, na co miał ochotę. Jedni czytali lektury, inni legendy, bajki, wiersze, komiksy, a byli i tacy, którzy czytali po prostu opowiadania z podręcznika. 

            Każdy też mógł czytać w dowolnym miejscu, a był to korytarz, schody, ławka przed szkołą, sala lekcyjna, czy altanka w ogrodzie. 

            Akcja udała się nadzwyczajnie, a najważniejsze, że  przyniosła wszystkim radość. Zwieńczeniem wydarzenia był wspólny happening na podwórku szkolnym. 

             

             

        • 1 VI - Dzień Patrona szkoły i Dzień Rodziny
          • 1 VI - Dzień Patrona szkoły i Dzień Rodziny

          • " Jak ktoś już kocha, przekonuje się, że ma zawsze czas, dla tego,

            kogo kocha"

            ks. Jan Twardowski

            1 czerwca - dzień bardzo szczególny dla całej naszej społeczności szkolnej.

            Świętowaliśmy bowiem podwójną uroczystość - Dzień Patrona - Ks. Jana Twardowskiego oraz Dzień Rodziny.

            Połączenie ze sobą tych dwóch świąt nie było przypadkowe - nasz patron, (urodzony 1 czerwca 1915 r.) niejednokrotnie podkreślał, jak ważną wartością w życiu każdego z nas jest rodzina, a jej nieodzownym elementem - miłość.

            Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy w Kościele parafialnym,  po czym udaliśmy się na część oficjalną do szkoły, gdzie Pani Dyrektor powitała miłych gości: przedstawicieli Gminy Łapanów, nauczycieli z innych Szkół wraz z uczniami, którzy brali udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez naszą szkołę, pracowników naszej szkoły, rodziców, opiekunów oraz dzieci.

            Najpierw nastąpiło wręczenie nagród dla uczniów za udział w kilku konkursach:

            🔹międzyszkolnym konkursie plastycznym, który zorganizowała i przeprowadziła Pani Anna Dziedzic, pn" "Z miłości... - mój dom, moja rodzina";

            🔹Międzynarodowym konkursie matematycznym -  Kangur 2023;

            🔹olimpiadach ogólnopolskich z wiedzy ogólnej, języka niemieckiego, języka angielskiego oraz wiedzy o Harrym Potterze;

            🔹oraz konkursie szkolnym z języka angielskiego.

            Po ogłoszeniu wszystkich wyników i rozdaniu nagród Pani Dyrektor oraz Pani Dorota Dziedzic, Przewodnicząca Rady Rodziców, zaprosiły wszystkich na poczęstunek.

            Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana wraz ze wszystkimi uczniami przez Panią Sarę Tuleja oraz Panią Barbarę Karaś pt." Miłość niejedno ma imię" , podczas której występujący pięknie zaprezentowali między innymi twórczość ks. Jana Twardowskiego i wspaniale zaśpiewali utwory nawiązujące do miłości. 

            W kolejnej części zaprezentowały się dzieci z klasy 1 oraz 2, pod przewodnictwem Pani Sylwii Sobczyk, które swoje wystąpienie skierowały do Rodziców, Rodziców zastępczych, Opiekunów prawnych z okazji Dnia Rodziny ( 26 Maja - dzień Matki, 23 VI - Dzień Ojca)

            Na koniec wszyscy mogliśmy podziwiać wierszyki, piosenki oraz taniec w wykonaniu dzieci z naszego przedszkola "Słoneczko", po którym dzieci najmłodsze oraz uczniowie rozdali obecnym rodzicom upominki, min. mydełka własnoręcznie wykonane podczas niedawno przeprowadzonych w naszej szkole warsztatów mydlarskich, a także kwiaty, laurki itp.

            Po zakończonej części artystycznej wszyscy rozeszli się na zewnątrz by w dalszym ciągu świętować, lecz tym razem już Dzień Dziecka.  Z tej okazji na dzieci czekał wspaniały poczęstunek: lody, chipsy, hamburgery, napoje oraz główna atrakcja -  dmuchaniec. Odbyły się również zawody (tor przeszkód) przygotowane i przeprowadzone przez Pana Tomasza Jaworskiego. Brały w nich udział zarówno dzieci jak i ich rodzice

            Akademia z okazji Dnia Patrona Szkoły - ks. Jana Twardowskiego

            Uroczyste wręczenie nagród, dyplomów podziękowń dla laureatów i uczestników miedzyszkolnego konkursu plastycznego pn: "Z miłości... - mój dom, moja rodzina".

            Wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań za liczny udział uczniów w konkursach i projektach:

            • Akademia Bezpiecznego Puchatka - kl. 1
            • Kubusiowi Przyjaciele Natury - kl. 2
            • Międzynarodowy konkurs: Kangur Matematyczny 2023 -  dla uczniów klas 1 - 7
            • XI edycja Ogólnopolskich Olimpiad "OLIMP SCHOOL"  - dla uczniów klas 2 - 7
            • szkolny konkurs z języka angielskiego  - dla uczniów klas 4 - 7

            Poczęstunek od Rady Rodziców ( dla dzieci wszystkich). DZIĘKUJEMY!!! 

            Zabawy, zawody, rywalizacja i rekreacja, a przy tym...mnóstwo radości i uśmiechu.

        • Razem dla Wiktorii
          • Razem dla Wiktorii

          • Nasza pomoc w walce o zdrowie Wiktorii.

            Dziękujemy za nominację Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Zbydniowie

            Kapeluszowy HeartChallenge " Razem dla Wiktorii"

            https://zrzutka.pl/kgezvf?utm medium=socjal...

            Chcemy pomóc 6- letniej Wiktorii wyjechać na badania medyczne do USA.

            Wiktoria to dziewczynka , która ma wiele problemów zdrowotnych min. szczękościsk, oddychanie przez rurkę tracheostomijną, rozszczep podniebienia twardego , brak odruchu połykania, porażone struny głosowe ,stopy końsko- szpotawe, wiotkość.

            Niestety do tej pory, pomimo licznych konsultacji i badań w Polsce , nikt nie zdiagnozował choroby.

            Zachęcamy wszystkie szkoły oraz inne podmioty , a także wzywamy wszystkich ludzi wielkiego serca do udziału w akcji.

            Zasady są następujące:

            1. Nominowana jednostka lub inny podmiot wykonuje zadanie i wciągu 48 h wrzuca filmik na FB oraz organizuje zbiórkę pieniężną. Następnie nominuję się do wyzwania 3 jednostki , podmioty bądź osoby.

            2. Nominowany , który nie podjął wyzwania, wpłaca na powyższe konto min. 20,00 zł.

            3. Podczas zadania należy wykonać 10 pompek / przysiadów przez dowolną ilość uczestników.

            Liczy się każda złotówka. !

            Pomagamy, nominujemy i udostępniamy a przede wszystkim walczymy o zdrowie Wiktorii.

            Nasza szkoła nominuje:

            1. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Buczu

            2. Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Raciechowicach

            3. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie

            Opis zrzutki

            Jesteśmy rodzicami 6-letniej Wiktorii, która ma wiele problemów zdrowotnych, m. in.: szczękościsk, oddychanie przez rurkę tracheostomijną, rozszczep podniebienia twardego, brak odruchu połykania (karmienie przez sondę dożołądkową), porażone struny głosowe, stopy końsko-szpotawe, wiotkość.

            Niestety, do tej pory, pomimo licznych konsultacji i badań w Polsce, nikt nie zdiagnozował jej choroby. Wierzymy, że gdyby została wykryta, miałaby szansę na postęp w skutecznym leczeniu i na poprawę jej codziennego życia.

            Jednym z największym spośród problemów Wiktorii, który spędza nam sen z powiek, jest szczękościsk. Oznacza to, że nie można chociażby zbadać jej gardła, zrobić zwykłego przeglądu zębów (nie mówiąc o ich leczeniu czy wyrwaniu), przeprowadzić operacji rozszczepu podniebienia (która mogłaby ułatwić jej połykanie) czy podjąć próby karmienia doustnego.

             

            Niedawno pojawiło się jednak światełko w tunelu – przeszukując internet wzdłuż i wszerz, odkryliśmy w USA specjalistyczny rządowy program badania/diagnozy ultrarzadkich, dotychczas niewykrytych chorób przy użyciu zaawansowanych metod naukowych: Undiagnosed Diseases Network (UDN).

             

            Po skontaktowaniu się, ucieszyliśmy się niezmiernie, że mogą do niego aplikować również osoby spoza USA. Wysłaliśmy wniosek dla Wiktorii wraz z szerokim, szczegółowym pakietem przetłumaczonej dokumentacji medycznej, dotychczasowymi wynikami badań i opinią lekarza prowadzącego. Ku naszej radości, wieloetapowa procedura rekrutacji zakończyła się dla nas pomyślnie – Wiktoria została przyjęta do programu!

             

            Głównym elementem tego programu jest przylot do USA na wszechstronne badania oraz konsultacje z wybitnymi specjalistami z NIH (Narodowe Instytuty Zdrowia) w Bethesda, Waszyngton.

             

            Szacowane koszty tego najważniejszego dla Wiktorii (i dla nas – rodziców) wyjazdu wynoszą ok. 150 tys. złotych (m. in. przelot z usługą ratownika medycznego, pobyt, sprzęt medyczny). Jest to kwota, która przekracza nasze możliwości, zważywszy na fakt, że musimy radzić sobie z bieżącymi, regularnymi kosztami leczenia, rehabilitacji, zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i materiałów medycznych niezbędnych w całodobowej opiece na Wiktorią.  

            Dlatego, z całego serca serdecznie Was prosimy o wsparcie nawet niewielkim datkiem. Duża liczba małych kwot daje ogromną sumę! 😊

             

            Wierzymy, że uczestnictwo w programie UDN będzie przełomem w życiu Wiktorii. Liczymy, że wtedy znajdzie się sposób, by jej pomóc i chcemy zrobić dla niej absolutnie wszystko co w naszej mocy!

            Dziękujemy Każdemu z Was z osobna i już teraz ściskamy razem z Wiktorią 😊

            Choć prawdopodobnie wielu z Was nie znamy to stajecie się od teraz dla nas wielką Rodziną o której będziemy pamiętać!

             

            Ewa i Andrzej – rodzice Wiktorii