• Wyniki konkursów zorganizowanych przez CKZiU w Łapanowie.
          • Wyniki konkursów zorganizowanych przez CKZiU w Łapanowie.

          •  I edycja konkursu "Mały książę, duże możliwości" - komiks.

             Konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu"

            W dniu 14 kwietnia, czyli podczas Dni Otwartych CKZiU w Łapanowie można było podziwiać efekty konkursów: na komiks w I edycji konkursu "Mały książę, duże możliwości", i zdjęcia w konkursie fotograficznym "Przyłapani na czytaniu". 

            Nasi Laureaci to: Amelia Trzaska, (klasa VII) - za komiks oraz Roksana Koprowska, (klasa II) i Filip Wilk, (klasa V) za zdjęcia im wykonane podczas czytania przez nich książek. 

            Laureatom i wszystkim biorącym udział w w/w konkursach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorowi - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie dziękujemy za docenienie naszych prac oraz za nagrody, upominki i słodycze. Przekazaliśmy je w Waszym  imieniu  naszym uczniom.

            Zdjęcia , które były robione w szkole powstały przy użyciu aparatu zakupionego z #LaboratoriaPrzyszlosci , #LaboratoriaPrzyszłości Laboratoria Przyszłości Laboratoria Przyszłości

        • Udział w konkursie ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii 2023”
          • Udział w konkursie ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii 2023”

          • Potrafimy wykazać się znajomością zasad ortografii i interpunkcji z zakresu szkoły podstawowej i zastosować posiadaną wiedzę w praktyce.

            Miło nam poinformować, że w dniu 14 kwietnia czworo uczniów z klas 5 – 7 wzięło udział w jubileuszowej edycji najstarszego w Gminie Brzesko konkursu ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii 2023”. Organizator, czyli Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Buczu wystosował również do nas zaproszenie, jako do szkoły, której patronem jest ks. Jan Twardowski, rozszerzając tym samym zasięg konkursu na skalę wojewódzką.

            Kamila i Dominika z klasy VII oraz Jakub z klasy VI i Julka z klasy V ( zwycięzcy szkolnych potyczek ortograficznych) mieli możliwość nie tylko zmierzyć się w teście wiedzy o zasadach ortograficznych oraz pisząc dyktando z konkurentami z terenu Małopolski, ale także poznać Akademię Nauk Stosowanych w Tarnowie. Z kolei opiekun grupy, p. S. Tuleja wraz z innymi nauczycielami wzięła udział w dwóch darmowych szkoleniach metodycznych: "Autorytet nauczyciela dawniej i dziś" oraz "Zawód Uczeń?". Na wszystkich uczestników i ich opiekunów czekał poczęstunek, a po nim zostały ogłoszone wyniki konkursu. Oprócz nagród dla laureatów trzech pierwszych miejsc, organizatorzy przygotowali niespodziankę i spośród prac pozostałych uczniów wylosowali dwie, które również zostały nagrodzone. Upominkiem został obdarowany uczeń naszej szkoły, Jakub Dziedzic. Ponadto każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę pocieszenia. Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły w tym wydarzeniu, a pani Sarze - za przygotowanie i opiekę.

        • Uczniowie i Przedszkolaki w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę 2023!”
          • Uczniowie i Przedszkolaki w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę 2023!”

          • "O czystość Cichawki dbamy,

            i śmieci posprzątamy"

            W dniu 13 kwietnia , korzystając ze sprzyjającej aury -  uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wykazali się dbałością o swoje najbliższe otoczenie i posprzątali pobocza dróg oraz tereny zielone naszej wsi. Przedszkolaki zaś dokładnie uprzątnęli teren wokół budynków, w tym ogród, plac zabaw i boisko.  To wiosenne sprzątanie odbyło się w ramach drugiej edycji wydarzenia z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego pod nazwą „Posprzątaj z nami Małopolskę 2023!”. Dzięki tej akcji nasza miejscowość nie tylko będzie prezentować się schludnie i czysto , ale będzie także zachęcać do odpoczynku i uprawiania turystyki.

            Wielkie brawa za zaangażowanie i podjętą inicjatywę!

            Więcej na ten temat:

              @Posprzątaj z nami Małopolskę 

        • WIELKANOC 2023
          • WIELKANOC 2023

          • Niech każdy zapamięta,

            że najważniejsze święta

            Przychodzą z baziami, barwnymi pisankami.

            Zajrzyjmy do święconki,

            Pomiędzy koronki.

            W koszyczku - tuż, tuż

            Zobaczysz wiosnę już!

            Słowami  piosenki o Wielkanocy klasa 5 oraz dzieci przedszkolne, wraz z wychowawcami: Panem Zbigniewem Kogutem oraz Panią Martą Dębosz, wprowadzili nas w świąteczny nastrój podczas okolicznościowego Apelu, który odbył się w środę, 5 kwietnia.

            W trakcie wspaniałych występów mogliśmy podziwiać zarówno śpiew wykonawców oraz dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat tradycji świątecznych.

            Wszak Wielkanoc to najważniejsza i najstarsza uroczystość chrześcijańska, obchodzona w Polsce już od X wieku. To wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne splatają się z tradycją ludową. Przez wieki powstało wiele obrzędów i zwyczajów, związanych z tymi świętami, z których wiele przetrwało do dnia dzisiejszego. Najważniejsze z nich to: Poświęcenie palm w Niedzielę Palmową, święcenie pokarmów w Wielką Sobotę, Msza Rezurekcyjna w Wielkę Niedzielę i Śmigus - Dyngus w Lany Poniedziałek. To także wiosenne porządki, malowanie pisanek, i wiele innych, które są charakterystyczne dla poszczególnych regionów w kraju. 

            Na koniec nastąpiło wręczenie nagród za udział w konkursie na świąteczną kartkę Wielkanocną. Konkurs zorganizowała Wychowawczyni przedszkola, p. Marta Dębosz. Komisja konkursowa, w której oprócz p. Marty, znaleźli się : ks. P. Budnik i p. Sylwia Sobczyk, miała trudny wybór. Nagrodzono prace dzieci:

            I miejsce - Tymon Wróbel

            II miejsce - Wiktor Stanisławczyk

            III miejsce - Julia Kaczmarczyk

            Wyróżnienia : Magdalena Wrona , Dominika Gacek, Adam Gabryel. 

             

             

             

        • Konkurs Palm
          • Konkurs Palm

          • Zrobioną z wierzbowych gałązek
            z suszonych kwiatów i wstążek
            Dajemy Wam palmę w darze
            bo tak stary zwyczaj każe
            bo dawno temu wierzono,
            że palmy złe moce odgonią

            Palma wielkanocna to nie tylko symbol religijny, ale także element polskiej kultury i tradycji. Tworzenie i poświęcanie palm wielkanocnych to jeden z najważniejszych elementów kulturowych Polski, który przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Palmy wielkanocne zdobią nie tylko kościoły, ale także domy i mieszkania, tworząc niepowtarzalny klimat świąt Wielkanocnych. Zwyczaje wielkanocne kultywuje się także w szkołach i przedszkolach, dzieci samodzielnie lub z pomocą nauczycieli wykonują palmy i inne ozdoby. 

            W niedzielę palmową, 2 kwietnia, przy naszym kościele w Cichawce pw. Miłosierdzia Bożego, odbył się Konkurs Palm. 

             Mieszkańcy wsi, w tym nasi Uczniowie i Przedszkolaki dopisali i zaprezentowali piękne, ale i zarazem wysokie palmy. Największe z nich przynieśli: Hubert Buczek z kl. 4 wraz z kolegą, Szymonem Osiką z kl. 5, Wiktoria Sroka z kl. 4 oraz Izabela Haraf z przedszkola wspólnie z bratem Filipem z kl. 4. Na szczególną uwagę zasługiwała palma, którą wspólnie wykonywały przez ubiegły tydzień dzieci z przedszkola.

            Słowa podziękowania kierujemy do sponsorów nagród, a są nimi Gmina Łapanów, Centrum Kultury Gminy Łapanów, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cichawka "Realiści" ( Organ Prowadzący szkołę i przedszkole) oraz parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Cichawce.

            Dziękujemy także ks. Przemysławowi za upowszechnienie i organizację konkursu, tak pięknie wpisującego się w naszą tradycję.

            Fotorelacja powstała dzięki p. G. Statek, który udostępnił nam zdjęcia, za co mu bardzo dziękujemy.