• Egzamin Ósmoklasisty

• 24 maja - język polski

25 maja - matematyka

26 maja - język angielski

W tym roku egzamin ósmoklasisty zdawało 502,6 tys. uczniów. Są wśród nich i nasi Uczniowie klasy VIII, którzy mierzyli się z wieloma zadaniami. Na języku polskim - min. wykonywali zadania w oparciu o tekst A. Kojdera "Pochawała przyjaźni", na matematyce - np. obliczali potrzebną ilość materiału na uszycie bluzek, a na języku angielskim - udzielali min. odpowiedzi na podstawie obrazków.Czy te zadania sprawiły im trudność -  czy wręcz przeciwnie? Okaże się 1 lipca, zaś 8 lipca bez względu na uzyskane wyniki - otrzymają zaświadczenia.

Wszystkim Ósmoklasistom życzymy, aby lata nauki zaowocowały wysokimi wynikami egzaminu, które nie tylko spełnią ich oczekiwania, ale również otworzą drzwi do realizacji życiowych planów.

• DZIEŃ MATKI

• Twoje ręce -Mamusiu, dobre jak szafirek po deszczu

jak czajki towarzyskie przyniosły mnie na świat ...

Dzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. To dzień, w którym pragniemy złożyć Kochanym Mamusiom najserdeczniejsze życzenia i wyrazy podziękowania za miłość, troskę i opiekę, tak trafnie ujęte w wierszu "Ręce"  naszego Patrona ks. Jana Twardowskiego.

A poniżej ( w linku)  piosenka dla Mam w języku angielskim, w wykonaniu Pierwszoklasistów:

• I Komunia Święta uczniów klasy III

• Już ten dzień się zbliża,gdy przyjmę Cię w sercu moim.

A Ty spójrz na mnie z Nieba w Miłosierdziu Swoim.

Niedziela 22 maja to był wyjątkowy dzień dla naszych Trzecioklasistów. Po wielu przygotowaniach przez ks. P. Budnik, przyjęli  I Komunię Świętą. W tym ważnym dniu towarzyszyła im Wychowawczyni p. M. Leśniak.

• Międzyszkolny konkurs literacko-plastyczny z okazji XXI Rajdu szlakiem papieskim

• "Pokój to pełnia i radość"

W imieniu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie, dyrektor szkoły przekazała dyplomy i nagrody laureatom Międzyszkolnego konkursu literacko -plastycznego zorganizowanego z okazji XXI Rajdu Papieskiego pod hasłem "Pokój to pełnia i radość".

Nasi laureaci to:

Grupa I

I miejsce - Zuzanna Juszczyk - kl. 1

II miejsce - Bartłomiej Kaczmarczyk - kl. 3

Grupa II

I miejsce - Julia Statek - kl. 4

II miejsce - Emilia Mucha - kl. 4

II miejsce - Filip Bujak - kl. 4

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom i rodzicom, którzy wspierali ich w pracach.

Serdeczne wyrazy podziękowania kierujemy nadto do Organizatorów - CKZiU w Łapanowie.

• 9 V - Dzień Europy

• Dzień 9 maja -  oficjalny symbol Unii Europejskiej

Co roku 9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto pokoju i jedności w Europie. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia historycznej deklaracji Schumana, w której Robert Schuman przedstawił swoją wizję nowej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

Obchody tego dnia w  naszej szkole to okolicznościowe gazetki przygotowane przez SU i uczniów poszczególnych klas. To także wiedza przekazana w czasie zajęć z wychowawcą i wos - u.

• Teatrzyk pt.” Misiowa draka o drogowych znakach”

• Edukacyjna bajka o zasadach ruchu drogowego dla dzieci.

Przedstawienie, które w dniu 6 maja obejrzały dzieci z przedszkola oraz uczniowie klasy pierwszej i trzeciej,   opowiada o sympatycznym misiu, który pragnie nauczyć się jeździć na rowerze. Mądra przyjaciółka z lasu, papuga Ara, uświadamia mu potrzebę poznania znaków drogowych i podstawowych przepisów ruchu drogowego. Wesołe dialogi , piosenki o ruchu drogowym, kolorowa scenografia. Wszystko to ładnie splecione jest w jedną całość i sprawia, iż dzieci łatwo przyswajają przedstawiany temat.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• Wiwat maj, Trzeci maj, u Polaków błogi raj!

"Konstytucja 3 maja, właśc. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) spisaną konstytucją " - takie min. informacje  znajdziemy w Wikipedii,  zaś nasi uczniowie z klasy VI pod opieką pani A. Dziedzic przygotowali dla swoich kolegów krótką akademię, w której przypomnieli o takich wartościach jak patriotyzm, wolność, miłość do Ojczyzny.  Program artystyczny został wzbogacony o ciekawostki dotyczące tego historycznego wydarzenia zaprezentowane w formie multimedialnej. Na koniec wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału w quizie historycznym podsumowującym wiedzę na ten temat.