• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Pożegnanie Absolwentów Szkoły i Przedszkola

24 czerwca 2022 r.  to data zakończenia roku szkolnego, zarówno dla Uczniów jak i Przedszkolaków. Najpierw o godz. 08.00 odbyła się Msza Św. w naszym kościele odprawiona przez ks. P. Budnika, a o godz. 09. 00 w sali gimnastycznej  rozpoczęło się uroczyste  pożegnanie najstarszych Przedszkolaków, którzy od września staną się już uczniami.  Następnie odbyło się pożegnanie Absolwentów naszej szkoły. Uroczystość zaczęła się od odśpiewania hymnu państwowego i szkolnego.  W dalszej kolejności nastąpiło  przekazanie sztandaru uczniom klasy VI, aby Ósmoklasisty mogli złożyć uroczyste ślubowanie Absolwenta.  W tym dniu miały też miejsce występy: najpierw Przedszkolaków, a potem uczniów klasy VIII i żegnających ich w imieniu społeczności szkolnej - uczniów klasy VI. Nie obyło się bez upominków i wpisu do "Złotej Księgi". Na końcu dyrektor szkoły podziękowała wszystkim za całoroczną pracę życząc udanych i bezpiecznych wakacji. Rozdanie świadectw, dyplomów, listów gratulacyjnych i podziękowań odbyło się w klasach.

• BEZPIECZNE WAKACJE

• Lekcje profilaktyczne:

kl 1 - 3 " Bezpieczne kręgi",

kl 4 - 8 "Krąg zaufania"

W ostatnich dniach roku szkolnego Wychowawcy wraz ze swymi Wychowankami zrealizowali zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacji. Była to odpowiedź min.na prośbę  Państwowej Komisji, która zwróciła się z prośbą o włączenie przesłanego scenariusza prowadzonego metodą dramy do realizacji w ramach profilaktyki „Bezpieczne wakacje”, bowiem nadchodzące wakacje, to czas podwyższonego ryzyka wystąpienia zachowań niepożądanych wobec małoletniego poniżej 15 roku życia.  Zajęcia - prowadzone  w formie  zabawy i  odgrywanych scenek zwracały uwagę uczniów na zasady kontaktu z dorosłym oraz rozwinięciu u nich świadomości kto, kiedy i w jaki sposób może ich dotykać.